nap
showroom

NAP Żoliborz, czyli co kryje się w pewnym przedwojennym domu na Starym Żoliborzu

5 września 2017

Na Starym Żoliborzu stworzyliśmy showroom dla architektów, w którym prezentujemy nowe produkty, interesujące marki i prace zaprzyjaźnionych artystów (w sierpniu gościliśmy grafiki Marianny Stuhr i kolekcję ubrań Gosi Sobiczewskiej). NAP Żoliborz to miejsce pracy i spotkań, tu znajdują się także nasze biura – Biuro Handlowe, które wyposaża hotele, restauracje i apartamenty, NAP Studio (biuro projektowe) oraz dział kreatywny i biuro Zarządu NAP. 

Kuchnia na poddaszu: meble wykonane na zamówienie i lampy In The Tube DCW Editions

Wybór willi przy ul. Kozietulskiego nie był przypadkowy – po wielu miesiącach poszukiwań właściciele NAP nie mieli wątpliwości, że to właśnie tu powstanie nowy showroom. Atmosfera Starego Żoliborza Urzędniczego, przedwojenny układ ulic, zieleń i spokój, wszystko to sprawia, że to miejsce ma swój niepowtarzalny klimat.

Na początku wydawało się, że przestrzeń nie wymaga wielkiej przebudowy (tu możecie zobaczyć jak wyglądał dom podczas remontu). Zachowano oryginalną stolarkę okienną, drzwi, ościeżnice, drewniane podłogi oraz układ pomieszczeń. Jednak, gdy zapadła decyzja o pomalowaniu drewnianej podłogi i schodów na ciemny kolor, kolejnych zmian nie dało się już zatrzymać. Kolor opanował całe wnętrze: szarości, grafit, odcienie zieleni i róż całkowicie odmieniły dom. Efektem są wnętrza, które jak w soczewce skupiają styl NAP.

Widok z kuchni na biuro Zarządu NAP

Każdy mebel i drobiazg dostępny jest w ofercie sklepu, od sof i stołów po talerze, ręczniki i mydła. Showroom urządzony jest zgodnie z filozofią Back to craft, czyli powrotu do rzemiosła. Meble, dodatki i oświetlenie to mieszanka klasycznych projektów Vitry, DCW Editions, Gubi i Carla Hansena z kolekcjami vintage Atmosphere i One Word oraz współczesnym wzornictwem Miniforms, Sits, Treku i Tom Dixon. W ogrodzie, w cieniu starej gruszy można zrelaksować się na fotelach ulubionych marek ogrodowych NAP – EMU, Fatboy i Fermob.

 

Sesja została zrealizowana w lipcu 2017 w showroomie NAP Żoliborz w Warszawie z udziałem pracowników NAP.

Projekt wnętrz NAP Studio.

NAP Żoliborz showroom dla architektów, Warszawa ul. Kozietulskiego 23

W celu umówienia spotkania prosimy o kontakt: anna.kiszka@nap.com.pl / +48 517 774 048

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.