nap
inspiracje

Świąteczny stół

19 grudnia 2017

Wspólne świętowanie zaczyna się zwykle przy stole. W tym roku przygotowaliśmy trzy wizje świątecznych stołów, które opowiadają trzy niezwykłe opowieści. Opowieści pisane kolorami.

Gwiazdy na zimowym niebie

Bazą stylizacji jest czerń, rozświetlona jasnymi dodatkami: lampami, szkłem, porcelaną.

Świąteczny stół w czerni, bieli i srebrze

Czerń, biel i srebro, kontrastowe, graficzne zestawienie kolorów i form. Kompozycję ocieplają brązowe tkaniny, świece i gwar rozmów przy stole. Na ciemnym tle pięknie prezentują się potrawy, które przełamują chłód i ożywiają kolorystykę stołu.

 

Ciepło i elegancja

Czerwień i zieleń to klasyczna opowieść świąteczna.

Świąteczny kanon: czerwień i zieleń

Zieleń choinki, wieńców, czerwień tekstyliów, owoców i dań. Naturalne materiały: drewno, len, porcelana i dodatki vintage nadają wnętrzom ciepło i bezpretensjonalny urok. Mimo że aranżacja ma malarski charakter, daje poczucie swobody i zachęca do spontanicznego, radosnego ucztowania z najbliższymi.

Święta – naturalnie!

Dodatki vintage i drobiazgi z duszą mile widziane

stół świąteczny w stylu skandynawskim

Skandynawskie Święta, czyli kolory ziemi, surowe drewno, len, zieleń roślin. Stół w stylu skandynawskim zachwyca wyszukaną prostotą. Nie ma tu nadmiaru przedmiotów, kolorów, czy form, jest za to nostalgia za przeszłością – naturalnymi materiałami i rzemiosłem.

 

Ponad kolorem

Naczynia i sztućce pokryte patyną, porcelana, stare dodatki i tkaniny z historią – wszystko to tworzy niepowtarzalny klimat, zawsze inny, charakterystyczny dla każdego domu.

Bez względu na to, czy zdecydujecie się na Święta z wyraźnym kolorystycznym kluczem, czy wybierzecie eklektyczne nakrycie – istotą aranżacji stołu jest stworzenie warunków do radosnego ucztowania. Jakie są Wasze Święta? Czy zawsze nakrywacie stół białym obrusem? Czy macie specjalną zastawę, która czeka przez cały rok na tę wyjątkową okazję, czy raczej co roku zaskakujcie swoich gości nowymi pomysłami na świąteczny stół?

Oczywiście ponad wszystkim aranżacjami najważniejsze są rozmowy i spotkania z bliskimi – bardziej wyczekane, uroczyste i pozbawione codziennego pośpiechu. Życzymy Wam Świąt pełnych ciepła i uważności!

 

Stylizacja: Krystyna Szwarc, Ola Buczkowska-Przeździk, fotografia: Michał Przeździk-Buczkowski

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.